واگذاری مدیریت مرز دریایی و زمینی به گمرک

گمرک جمهوری اسلامی

مدیرکل دفتر هماهنگی استان های گمرک ایران گفت: در راستای هماهنگی و انسجام بخشی بین دستگاه‌های مستقر در مرز، مدیریت مرز دریایی و زمینی به گمرک واگذار شد.

به نقل از گمرک جمهوری اسلامی ایران؛ امیر نظری در آیین تکریم و معارفه سرپرست ستاد نظارت گمرکات استان بوشهر از تجهیز گمرکات به امکانات و تجهیزات مدرن برای تسریع در روند فرایند گمرکی خبر داد و بیان کرد: سامانه جامع گمرکی در گمرکات ایجاد شده که این سامانه ضمن کشف تخلف‌های مختلف و تسریع در فعالیت‌ها، درآمد گمرک‌های کشور را به میزان چشمگیری افزایش داده است.

وی در ادامه به روند صادرات غیرنفتی کشورمان اشاره و با بیان اینکه صادرات غیرنفتی ایران در سال گذشته در مجموع ۷ درصد افزایش داشت، افزود : در سال جاری مازاد تراز تجاری کشورمان به مثبت ۶۰۴ میلیون دلار رسیده و صادرات غیرنفتی ۱۵ درصد افزایش یافته است.

نظری با اشاره به واگذاری مدیریت مرزی به گمرک تصریح کرد: با هدف هماهنگی و انسجام بخشی بیشتر بین دستگاه‌های مستقر در مرز، مدیریت ۴۳ مرز دریایی کشور به گمرک واگذار شده است.

مدیرکل دفتر هماهنگی استان‌های گمرک ایران افزود: دستگاه‌های مختلف مستقر در مرزها نیازمند هماهنگی و تعاملاتی است که در این راستا مدیریت واحد این بخش‌ها به گمرک واگذار شده است.

وی با بیان اینکه مدیریت مرز زمینی به گمرک واگذار شده است، خاطرنشان کرد: در این زمینه مدیریت دستگاه‌های مختلف مستقر در مرز در ۲۳ مرز زمینی به گمرک واگذار شده است.

Share